top of page
WhatsApp Image 2024-02-24 at 13.24.23.jpeg

MİNE ALKAN

Eser adı: ...  

Eser tekniği: Karışık 

Eser ebat: 50x70 cm

ESER MANİFESTOSU

"Sandıktan tuvale el emeği,göz nuru dantellerin yaşamda her alanda kullanıldığı yılların içinden geçerek geldiğımiz bu günlerde,onları kullanmak ayrîca ironi. 2022 yılinda búyük ada da tentene adlı sergimi,sandiklarda ki dantelleri tuvale aktararak yaptım. Eserim okutulmayan ve erken yaşta evlendirilen kiz cocuklarimizin ve hepimizin acisina bir işik olmasi dilegiyle ortaya cikti..burda insanin dualitesi kacinilmaz. Varligimiz boyleyken boylesi bir aci dualiteyi gozvardi edemezdim."

ÖZGEÇMİŞ

1965 yilinda Batman'da dogdum.ilk ve orta oğrenimimi bursada bitirdim.uludag universitesi egitim fakultesi resim bölumü tekstil anasanat dalindan mezun olduktan sonra yaklaşik 35 yil tekstil tasarimı ve colarist olarak,farkli ozel sektorlerde gorev aldım..
Resim yapmak bu sureçte sadece hobiboyutunda devam etti.yaklasik 15 yildir resim ve son 5 yilda farkli meteryallerle duvar sanatları ve resimleri yapmaktayım.
Karma sergilerim yaninda kişisel sergilerim,lendart ve caliştaylarda yer aldim..en son sergimi tohumluk vakfi yararina 2023 yilinda ankarakalesinde gerçekleştirdim. Bu yil ki ankara art sanat fuarinda tohumluk sanatcilarindan biri olarak katılmaktan mutluluk duyuyorum.

bottom of page