top of page

Yunus Emre'nin Makamında Sanat... Tohumluk Vakfı Bir Kez Daha Mihalıççık'ta...

Tohumluk Vakfı Eğitim, Kültür ve Sanat Projeleri kapsamında daha önce birincisi yapılan keçe ve baskı atölyesinin ikincisini 8-9 Eylül tarihlerinde Mihalıççık Belediyesi Kültür Merkezi'nde Aynur Yüce Hocamızın önderliğinde gerçekleştirdik.


Vakıf yöneticilerimizle birlikte, Ankara, İstanbul, Van'dan katılan gönüllü üyelerimiz ve Mihalıççık'tan katılan eğitmenler ve Kadın Kooperatifi üyeleriyle paylaşılan etkinlik, üretilen işler ve anılarla iz bıraktı. Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum'un muhteşem ev sahipliğinde ayrıca, Mihalıççık ve çevresi, Yunus Emre Türbesi ziyaretleri yapıldı.


Yunus Emre felsefesinin huzur ve sevgisini yaşadığımız atmosferde, Yunus Emre yılında sevgi topraklarını güzelleştirmek için kırsalda sanat yine en güçlü köprülerden biri oldu. Tohumluk Vakfı Kültür ve Sanat Komitesi Başkanı Semra Sancak kendi yaptığı bir Yunus Emre yağlı boya tablosunu Belediye Başkanı Haydar Çorum'a Vakıf adına armağan etti. Yeni projelerde buluşmak üzere, Mihalıççık ile karşılıklı doldurduğumuz heybelerimizde yeni deneyimler, öğretiler, sanat ve sevgi ile döndük evlerimize.


Tüm emeği geçenlere teşekkürler.
Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page