top of page

Yahyalı Yatılı Bölge Ortaokulunda Bilim Şenliği

 8 Mayıs 2024 Çarşamba günü Yahyalı Şehit Mustafa Aydın YBO’da Tohumluk Vakfı koordinesinde Kayseri Bilim Merkezi ile bir “Bilim Şenliği” gerçekleştirildi.
Bateri Çalan Robot, Ev3 Yılan Robot, Jet Motoru Modeli, Makey Makey Piano, Van Der Graff Jeneratörü, VR Gözlük (Sanal Gerçeklik Gözlüğü), Kâğıttan Uçak Yapımı ve bilim gösterisinin yer aldığı etkinlikte çocuklara hem makinaların çalışma mantıkları ve kodlama ile ilgili bilgi verildi hem de hazır etkinlik kitleri verilerek uçak ve VR gözlük yapmaları sağlandı. Uçaklar yapılıp uçuruldu, VR gözlükler tamamlanıp takıldıktan sonra telefonlardan izlenen görüntülerin içindeymiş gibi hissetmek çocuklara yeni bir bakış açısı kazandırmış oldu. Maddelerin yanıcı özellikleri konusunda yapılan bilimsel gösteri de oldukça heyecan vericiydi.

Çocuklara kendi yaptıkları uçak ve VR gözlüklerin yanı sıra Bilim Çocuk Dergisi ve Gündelik Hayatta Bilim Kitapçıkları da hediye edildi.


Kayseri Bilim Merkezi’nden gönüllümüz Şenay Kırkar ile Turgay Seyli, Alpaslan Seyhan ve Lütfiye Aydın’a bu şahane gün için teşekkür ederiz.@kayseribilim @yahyaliybo @tohumlukvakfi_kayseri

 21 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page