top of page

Yahyalı Köy Çocuk Tiyatrosu Turnede

Yahyalı köylerinden gelen kızlarımızın okuduğu Hacı İzzet Kurmel Kız Yatılı Bölge Ortaokulu’nda vakfımız tarafından oluşturulan Yahyalı Köy Çocuk Tiyatrosu ilk gösterimini 9 Mayıs tarihinde Yahyalı Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün de katılımlarıyla Yahyalı’da gerçekleştirmişti. Tiyatro topluluğumuz, ikinci oyununu yine Yahyalı’da Cumhuriyet İlkokulu’nda sahneledikten sonra, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün davetiyle 23 Mayıs günü Kayseri Şehir Merkezindeki galasını Şehit Cennet Yiğit İmam Hatip Ortaokulu’nda yaptı. Seçkin davetliler önünde oynanan oyun ve öğrenciler büyük beğeni aldı.


Turnenin sonraki gösterimleri, 25 Mayıs tarihinde Kayseri’de ODTÜ Koleji ve Hikmet Kozan Ortaokulu’nda, 1 Haziran’da de TED Kayseri ve Erciyes Koleji’nde gerçekleştirildi.


Vakıf gönüllülerimiz Serra Menekay ve Meltem Karabağ tarafından yazılan dijital medya kullanımı, iyi tarım uygulamaları, çevrenin korunması ve iklim değişikliği konularına vurgu yapan oyun büyüklerin takdirinin yanı sıra öğrencilerin de büyük beğenisini alıyor. Oyunumuzda; oyuncular kendine güven, dayanışma, problem çözme ve kendini ifade etme yeteneklerini geliştirirken; izleyici çocuklarımız da düşünerek, gülerek öğreniyorlar. Köy ve kentli çocuklarımızın birbirleriyle iletişim kurmalarına, birbirlerini tanımalarına ve birbirlerinden öğrenmelerine aracılık eden oyunumuz ve vakıf çalışmalarımız Kayseri’de tüm hızıyla devam ediyor.


43 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page