top of page

Vakfımızın kuruluşunun 1. yıldönümünde Atamızı ziyaret ettik...

“Emperyalizme karşı kazanılan ilk savaşın komutanı;

Çağdaş, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu;

Adını her daim sevgi, saygı ve gururla andığımız

Gazi Mustafa Kemal Atatürk;


Tohumluk Vakfı olarak kuruluşumuzun birinci ve senin silah arkadaşlarınla birlikte milletin makûs talihini yendiğiniz günlerin yüzüncü yıldönümünde manevî huzurundayız. Bizler ecdadımızı ve seni tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendimizde kuvvet bularak Tohumluk Vakfı’nı kurduk.


Huzuruna, açtığın ve veciz sözlerini her karanlık köşesine birer fener gibi bırakarak aydınlattığın yolunda yürüdüğümüzü söylemeye geldik.


Sana; “Köylü milletin efendisidir” sözünden ilham alarak ve senin ayak izlerini takip ederek; “Muhtaç olduğumuz kudretin damarını, Anadolu’nun bağrında bulmaya gidiyoruz.” demeye geldik.


Bilimle aydınlanan akılları, sanatla ısınan yüreklerle buluşturmaya; kadın erkek, çoluk çocuk, genç yaşlı, herkesi nesiller boyu aydınlık yarınlar ülküsünde bir ve bütün kılmaya çalışacağımızı söylemeye geldik.


“Öngörülerinde hiç yanılmamış bir öndere sahip olmanın ve senin aklını ve yüreğini kavramanın verdiği güvenle çıkıyoruz iyiliğin, sevginin ve umudun tohumu olma yoluna.” demeye geldik.


Ruhun şâd olsun!"


Bu manifesto niteliğindeki sözler, Tohumluk Vakfı çatısı altında birleşen bütün gönüllülerin ve aynı yola ve yöne bakan tüm vatan sevdalılarının ortak sağduyusundan süzüldü; bizim değerli yol arkadaşımız, kurucu üyemiz, yazar, hekim Sayın Serra Menekay’ın büyülü kaleminin ucundan damla damla aktı ve Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Ayhan’ın elinden Anıtkabir Ziyaret Defterine döküldü. Sayın Serra Menekay'ın güzel yüreğine ve kalemine sağlık. Bu vakfın çatısı, ATA tohumlarının ayrıldığı ve yeşerdiği bir tohumluktur. Kapısı da her fidana açıktır.


21 görüntüleme0 yorum

Comentários

Não foi possível carregar comentários
Parece que houve um problema técnico. Tente reconectar ou atualizar a página.
bottom of page