top of page

Tohumluk Vakfı Bursa gönüllüleri, etkinliklerine hızla devam ediyor.

Tohumluk Vakfımızın Bursa gönüllüleri olarak Dedeköy projesinde önce Dedeköy muhtarı Bülent SEZGİÇ ve muhtar yardımcısı Osman ATAN ile yaptığımız görüşmelerde köyü yakından tanımaya başladık ve köy ile ilgili ihtiyaç analizlerini yaptık. Önceliğimizi köy kadınlarına ve çocuklarına verdik. 27 Ocak 2022’de köy kadınlarımızla buluşup, Tohumluk Vakfımızın amaçlarından bahsettik. Bizi en güzel şekilde ağırlayan tüm köy kadınlarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz. Bu keyifli toplantıda karşılıklı olarak birbirimizi tanımaya başladık. Köy kadınlarımız ile birlikte neler yapabileceğimizi ve kadınlarımızın bizlerden neler istediklerini konuştuk. Birlikte kadın ve çocuklara yönelik sanat eğitimi, genel sağlık eğitimi, köyde daha iyi bir tarıma yönelik eğitimleri önceliklendirmeye karar verdik.


Bunu takiben 9 Şubat 2022’de gönüllümüz emekli sanat öğretmeni Güzide UĞUZ el sanatları üzerine neler yapılabileceğine dair örnekleri ve değişik el sanatları tekniklerini tanıtmak üzere bir seminer verdi. Seminer sonrasında köy kadınlarımız hangi alana yönelmek istediklerini belirlediler.


16 Şubat 2022’de düzenlediğimiz toplantıda gönüllümüz Dr. Emel İRGİL “Kanser Farkındalık” ayı çerçevesinde köy kadınlarını bilgilendirdi. Söyleşi sırasında köy kadınlarının sorularını yanıtlayan doktorumuz birçok konuda kadınlarımızı yönlendirdi.
23 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page