top of page

Sarılar Köyünde Çocukların Zihinsel Serüveni: Felsefe Atölyesiyle Öğrenmenin Keyfi

TEMEL EĞİTİM SERİSİ PROJESİ 6

ÇOCUKLAR İÇİN KOLAYLAŞTIRICI FELSEFE ATÖLYESİ


27 Nisan Cumartesi günü, İzmir gönüllümüz Meltem Karabağ önderliğinde Kemalpaşa Sarılar köyünde anlamlı bir etkinlik gerçekleşti. Temel Eğitim Serisi'nin altıncı durağı olan "Çocuklar İçin Kolaylaştırıcı Felsefe Atölyesi" başlığı altında bir araya gelen çocuklar, merak ve öğrenme dolu bir gün geçirdiler. Atölye, çocukların günlük hayatta karşılaştıkları basit ama düşündürücü sorulardan biri olan "Suyumuz biter mi?" sorusuyla başladı. Bu temel soru üzerinden yapılan beyin fırtınası, katılımcıların farklı bakış açılarını ortaya koymak ve düşünme yeteneklerini geliştirmeye yönelik renkli ve interaktif sunumlar eşliğinde devam etti.


Sarılar köyünde düzenlenen bu etkinlik, Tohumluk Vakfı'nın kırsal bölgelerdeki çocuklara yönelik eğitim çalışmalarının bir parçasıydı. Meltem Karabağ liderliğindeki atölye, Sarılar İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine yönelikti ve katılımcılar arasında büyük ilgi uyandırdı. Bu etkinlik, çocukların düşünme becerilerini güçlendirmek ve hayata daha hazırlıklı adımlarla ilerlemelerine yardımcı olmak için düzenlendi. Tohumluk Vakfı'nın eğitim çalışmalarının önemli bir örneğini oluşturan bu atölye, çocukların merakını ve öğrenme isteğini destekleyerek geleceğe umutla bakmalarına katkı sağladı.
@pinarayhan, @kemalpasakaymakamligi35, @kemalpasamem, @sarilarortaokulu, @sarilarilkokulu, @fndktkc, @kadiryesil86, @meltemmkarabagg, @umitozsasal, @deayridostum, @dtmehtapacarer, @colakaslii

19 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page