top of page

Kemalpaşa Vişneli Köyü Duvar Boyama Şenliği

Tohumluk Vakfı “Renksiz Köy Kalmasın” Projesi kapsamında İzmir Kemalpaşa Vişneli Köyü duvarları, köyün kadım değerleri ile 11 Eylül Pazar günü rengârenk motiflerle boyandı. Köy halkı ile birlikte kararlaştırılan figürler arasında, zeytin ağacı, kiraz ağacı, efe figürü, çiçek motifleri, karahindiba figürü, Atatürk’ün imzası ve Türk bayrağı en çok istenen motifler oldu.


Tohumluk Vakfı İzmir gönüllerinin, Tohumluk Vakfı Vişneli Köy Tiyatrosu ekibinin, fırçasını alıp duvar boyamaya gelen çocukların, ellerinde ikramları ile bizleri karşılayan yediden yetmişe Vişneli Köyü sakinlerinin, köy imamının, Dereköy köy okulu matematik öğretmeni Aslı hanım ve eşinin katılımlarıyla gerçekleşen duvar boyama şenliği unutulmaz, neşe dolu anılara sahne oldu. Yine köylü ve kentlinin birbirinden öğrenerek, el ele vererek, hep birlikte başardıkları harika bir etkinlik gerçekleşti.


Değerli gönüllümüz Işık Soyer’in önderliğinde yürütülen bu projede duvar boyaması için gereken eskiz çizimlerini yapan Ressam Ayşe Gül Kos’a, duvar boyası teminindeki büyük katkılarından dolayı DYO firmasına, etkinliğimize renk katan Dereköy matematik öğretmeni Aslı Yıldız ve eşine, ve bizleri kendi sevgiyle kucaklayan Vişneli Köyü sakinlerine gönülden teşekkür ederiz.
58 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page