top of page

Kemalpaşa Sarılar Köyünde Umut Çiçek Açıyor: Sarılar Kültür ve Sanat Atölyesi Açıldı

Sarılar Köyü'nde, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı boyunca Tohumluk Vakfı'nın öncülüğünde yürütülen Temel Eğitim Serisi Projesi'nin meyvesi, Sarılar Kültür ve Sanat Atölyesi'nin açılışıyla birlikte nihayet olgunlaştı. 23 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen bu anlamlı tören, sadece bir atölyenin açılışı değil, aynı zamanda umutların ve hayallerin filizlendiği bir andı.Açılış törenine; Vakıf Başkanımız Pınar Ayhan, Kemalpaşa Kaymakamı Sayın Musa Sarı, Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Fikret Yılmaz, Kemalpaşa Halk Eğitim Müdürü Sayın Cengiz Aktı, Kemalpaşa Kaymakamlığı Proje Ofisi Koordinatörü Sayın Berna Üzelyalçın, Ören İlkokulu ve Ortaokulu müdürleri, KESİAD yetkilileri, İzmir gönüllüleri, Sarılar İlkokulu ve Ortaokulu müdürleri, öğretmenleri ve velileri bu özel güne ortak oldular. Sarılar Kültür ve Sanat Atölyesi açılışı renkli görüntülere sahne oldu.

Vakıf Başkanımız Pınar Ayhan, Kemalpaşa Kaymakamı Sayın Musa Sarı ve Sarılar Ortaokulu müdürü Abdülkadir Yeşil'in konuşmalarıyla başlayan program, öğrencilerin müzik ve folklor gösterileriyle devam etti. Büyük bir heyecanla kurdele kesildi ve atölye, davetliler tarafından ziyaret edildi. Temel Eğitim Serisi Projesi kapsamında bir yıl boyunca gönüllülerimizin yaptığı çalışmaların videosu davetlilere sunuldu. Davetliler, gönüllülerimizin özverili çalışmalarından ve Kemalpaşa'ya kattıkları değer için Vakıf Başkanımıza teşekkürlerini ilettiler. Video gösteriminden sonra çocuklarla yüz boyama etkinliği gerçekleştirildi.
Büyük bir özveriyle, umutla ve sevgiyle hazırlanan atölyenin açılışı, bize bir kez daha "Birlikte neleri başarabileceğimizi" gösterdi. Her adımında emeği geçenlere minnettarız.Kemalpaşa Kaymakamlığı'na, Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, Kemalpaşa Halk Eğitim Merkezi'ne, Vakıf Başkanımız Pınar Ayhan'a, İzmir gönüllülerimize, Sarılar İlkokulu Müdürü Funda Katıkçı'ya, Sarılar Ortaokulu Müdürü Abdülkadir Yeşil'e, okul öğretmenlerine, çocuklarımıza, KESİAD yetkililerine ve tüm destekçilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Bu atölyede sadece sanat ve kültürün değil, aynı zamanda hayallerin, umutların ve ufukların da yeşereceğine inanıyoruz. Sarılar Kültür ve Sanat Atölyesi, Sarılar köyünün ve bu topraklarda yaşayan çocukların kalbinde bir sanat ocağı olacak. Burası, hayal güçlerini serbest bırakabilecekleri, yeni şeyler keşfedebilecekleri ve kendilerini özgürce ifade edebilecekleri bir alan olacak.
@kemalpasakaymakamligi35 @kemalpasa_hem @kemalpasamem @pinarayhan @kesiadresmi @bernauzelyalcin @farmina.tr @cihat.orbay @sarilarilkokulu @sarilarortaokulu @fndktkc @kadiryesil86 @umitozsasal

コメント


bottom of page