top of page

Kayseri'de 10 Kasım...

10 Kasım’da Kayseri Tohumluk Gönüllüleri olarak Kayseri Barosu’nun davetiyle “Anmak ve Anlamak” söyleşisindeydik. Geniş bir kompozisyonda Atamızı, armağanı cumhuriyetimizi, yurt sevgisini, Türk dünyası ile olan bağlarımızı Yönetim Kurulu üyemiz ve İzmir ile Kayseri temsilcimiz Dr. Serra Menekay’dan dinledik. Tarihte sıkışıp kalmış büyük mücadeleleri, unutulmuş kahramanların hikâyelerini dinlerken, vatan ve özgürlüğün değerini bir kere daha anladık. Büyük fikir ve hesap adamı Atatürk ile kurtuluş ve kuruluşun kahramanlarını saygıyla ve minnetle andık.


Menekay; Atatürk’ün "Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.” sözünden yola çıkarak “Tohumluk Vakfı” ve Kayseri’de yapılan çalışmalardan da bahsetti. “Haydi Kızlar Spora, Kırsaldan Yeni Ufuklara” projemizin uygulama alanı olan Kayseri Yahyalı Yatılı Bölge Okulundaki faaliyetlerimizi katılımcılar ilgiyle dinledi.


Kayseri Tohumluk Gönüllüleri olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda ülkemizin aydınlık yarınlara emin adımlarla yürümesi için hep birlikte çalışıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ü anladıkça daha çok çalışıyoruz. Çoğalıyoruz. Ata tohumlarımızı saça saça, seni yaşatmaya devam ediyoruz.
22 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page