top of page

İzmir Ören Köyünde "Çöpüne Sahip Çık" yürüyüşü

Tohumluk Vakfı İzmir gönüllülerinin 1 yıldır sürdürdüğü “Temel Eğitim Serisi” projesi kapsamında yer alan çevre temizliği yürüyüşü, 6 Mayıs Cumartesi günü Ören İlköğretim okulu öğrencileri, velileri, öğretmenleri, Ören halkı ve gönüllülerimiz eşliğinde gerçekleşti.


Saat 10.00’da başlayan etkinliğimizde amacımız, yaptığımız eğitimlerin desteklenmesini sağlamak, çocuklara ve ailelerine çevre farkındalığı yaratmak ve çevre bilincinin daha yaygınlaşmasını sağlamaktı. Yaklaşık 200 kişinin katılımı ile önce okul etrafı ve bahçesindeki tüm çöpler hep birlikte toplanmaya başlandı. Daha sonra Ören merkezine doğru marşlar söyleyerek düdükler çalarak yürüdük. Merkezde çocuklarımızı gören tüm yetişkinler, hem şaşırarak hem de tebrik ederek çocuklarımıza destek verdiler. Ardından Dere Mesire Alanında muhteşem doğa eşliğinde yol kenarında biriken tüm çöpler toplandı ve kısa bir mola yaparak dönüş yoluna geçildi. Yıl boyunca çocuklarımızdan biriktirmelerini istediğimiz tüm tohumlar doğaya bırakıldı. Biliyoruz ki doğa biz ne verirsek onu tekrar bize geri verecek.


Etkinliğimizin sorunsuz geçmesi için güvenliğimizi sağlayan jandarma ekibi de bizlerle beraber güzel bir gün geçirdiler. Destek olmak için yürüyüşümüze katılan Kemalpaşa Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Karakayalı’ya yıl boyu yaptığımız çalışmamızın bilgisi verildi, kendisi de sosyal sorumluluk projelerini her zaman destekleyeceklerini belirttiler.


Bizden desteklerini esirgemeyen Kemalpaşa Kaymakamı Sn.Musa Sarı’ya, Jandarma ekibine, Ören İlköğretim Okulunun tüm kadrosuna teşekkür ederiz. Ayrıca projemizin bir eğitimi ve paydaşımız olan Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın bize olan katkılarından dolayı teşekkür ederiz.


Biliyor ve inanıyoruz ki, ne ekersek onu biçeceğiz...

Doğamızı korumaya devam edeceğiz...

38 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page