top of page

"Haydi Kızlar Spora Kırsaldan Yeni Ufuklara" projesinin ikinci burs dağıtımı için Kayseri'deydik.

Tohumluk Vakfı Kayseri Temsilciliği, Vakfımızın "Haydi Kızlar Spora Kırsaldan Yeni Ufuklara" projesi kapsamında ikinci burs dağıtımı için İstanbul Temsilcimiz Figen Aygen, Bursa temsilcimiz Aslıhan Kornoşor, Adım Adım çalışma Grubu temsilcimiz Ziya Öğütçü ve Genç Tohumluk temsilcisi İrem Becerik ile Kayseri'de buluştu.


Çok verimli geçen toplantıda mevcut projelerimiz, yeni çalışmalarımız ve diğer illerde neler yaptığımız, birlikte neler yapabileceğimiz konuşuldu. Tohumluk Kayseri bünyesinde toplanan diğer değerli STK'ların başkanları ile yarının ortaklıklarını da görüştük.


İl temsilcilerimiz kendi deneyimlerini paylaştılar. Haydi Kızlar Spora'nın yaratıcılarından Ziya Öğütçü projenin nasıl şekillendiğini Adım Adım anlattı. Birbirimizi yeniden bulduk, tanıdık ve sarıldık. Konuklarımıza Kayseri'nin yerel lezzetlerini de Hülya Tiritoğlu'nun mutfağından tattırdık.


İkinci gün, Yahyalı M. Hacı İzzet Kurmel Kız Yatılı Bölge Okulunu @haci_izzet_kurmel_kiz_ybo ziyaret ettik. Çocuklarımız ve değerli öğretmenleri bizi yine sevgiyle kucakladılar. Gözlerindeki sevgi dolu aydınlığı görmeliydiniz.


İstanbul temsilcimiz @figentapki , Bursa temsilcimiz @asli.kornosor , Adım Adım çalışma Grubu başkanımız @ziyaogutcu ve Genç Tohumluk başkan yardımcımız @irembecerikk Kayseri gönüllülerimizi yalnız bırakmadılar.


Projemizin sahadaki yansımalarını, çocuklarımızın gözündeki sevgi dolu bakışlarda görmek hepimizi çok mutlu etti. Okulda çocuklarımızla birlikte öğle yemeği yedik. Ardından Yahyalı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Kafalı'yı makamında ziyaret ettik. Çok yaralı bir sohbet gerçekleştirdik. Ardından Yahyalı Belediye Başkanımız Esat Öztürk'ü makamında ziyaret ettik. Kendilerine Vakıf Başkanımız @pinarayhan ın selamlarını ilettik. Kamu ve yerel yönetimin bize verdiği destek çok değerli. Bunun içi kendilerine şükranlarımızı sunduk. Belediye başkanımız planlamasını yapmış olduğumuz üniversite destekli eğitim projelerimiz için bize ulaşım desteği sözü verdiler.


Kırsal ile kent arasında sağlam köprüler kuruyoruz. Bağışlarınız yerine ulaşıyor. Elele tutuşarak çoğalıyoruz. İyiliği büyütüyoruz.

95 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page