top of page

“Haydi Kızlar Spora, Kırsaldan Yeni Ufuklara"... Bağışlarınız Kayseri Yahyalı'da yerine ulaştı.

Güncelleme tarihi: 22 Kas 2022

Tohumluk Vakfı tarafından kırsal kesimdeki kız öğrencileri spora teşvik etmek amacıyla başlatılan “Haydi Kızlar Spora, Kırsaldan Yeni Ufuklara!” Projesi’nin bir ayağı olan yardım dağıtımı programı kapsamında; 21 Kasım 2022 Pazartesi günü Vakıf Başkanımız Pınar Ayhan, Yönetim Kurulu üyesi ve Kayseri Temsilcimiz Serra Menekay ve Kayseri Gönüllüleri Mustafabeyli Hacı İzzet Kurmel Kız Yatılı Bölge Okulunu ziyaret etti. İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet Kaya, Yahyalı Belediye Başkanı Sayın Esat Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Musa Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı da okula gelerek yapılan törene katıldı.


Sabah programında gönüllülerimiz, Pınar Ayhan ve Serra Menekay, çocuklarla toplantı salonunda buluştular. Serra Menekay ziyaret amacıyla ilgili olarak bir konuşma yaptı. Çocuklar için hazırlanan tanıtım filmlerinin ardından, Proje ve Tohumluk Marşı videoları izlendi. Pınar Ayhan çocuklarla bir söyleşi gerçekleştirdi.


Öğlen, okul yemekhanesinde öğrencilerle birlikte yemek yendi. Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Ayhan, Yönetim Kurulu üyesi Serra Menekay ve vakıf gönüllüleri öğrencilerle sohbet etti.


Programın öğleden sonraki kısmında protokol üyelerine Tohumluk Vakfı tanıtımı yapıldı. Projenin detayları anlatıldı. Okul toplantı salonunda bir tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından okulun tanıtım videosu ve Proje videosu izlendi. Protokol tek tek konuşma yaparak program ve yapılan spor yardımı için vakfa ve gönüllülere teşekkür etti. Yahyalı Belediye Başkanı Sayın Esat Öztürk; çocuklara yönelik yaptığı konuşmasında Türk halkının en önemli 3 özelliğinin kahramanlık, fedakarlık ve teşkilatçı olmak olduğunu söyleyerek vakfı ve gönüllülerimizi övdü. Tohumluk Vakfı’nın okulda sahnelenecek olan çevre konulu tiyatro oyunu için dekor ve kostüm masraflarının belediye tarafından sağlanacağı sözünü verdi. Proje çalışmalarına destek veren Dünya Şampiyonu Muay Thai Hocası Gülden Atille ile de telefonla bağlantısı kuran Belediye Başkanı, sakatlığı nedeniyle ameliyat olan sporcuya “geçmiş olsun” dileklerinin yanı sıra projeye verdiği destek nedeniyle de teşekkür etti. İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet Kaya ise sivil toplum kuruluşları ile devletin birlikte çalışmasının önemine vurgu yaptı. Öğrencilere gönüllüleri, Pınar Ayhan ve Serra Menekay’ı örnek gösterdi. Eğitimin yanı sıra spor ve sanat faaliyetlerine katılmalarını öğütledi. Başkan Pınar Ayhan da protokole “çıktığımız güzel yolda önümüzdeki taşları kaldırdıkları” için teşekkür etti. Vakıf temsilcileri ile öğrencilerin sıcak kucaklaşmalarının ardından İlçe Kaymakamının daveti üzerine Yahyalı Kaymakamlığı’na geçildi.


Kaymakamlıkta vakfın diğer şehirlerdeki faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Kaymakam Bey de yaptıkları kooperatif çalışmalarından söz etti. Pınar Ayhan “Atatürk ve Kooperatifçilik” konusunda konuştu. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
Kampanyamıza destek veren, emeğini, zamanını, maddi kaynaklarını vakfeden, hem İzmir Maratonunda hem İstanbul Maratonunda Tohumluk Vakfı için koşarak adımlarını bağışa dönüştüren ve kırsalda yaşayan kızlarımızın spora başlaması için bir ışık yakan, aşağıda isimleri belirtilen değerli koşucularımıza ve tüm yüce gönüllü bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


İZMİR MARATONU: Anıl Baysoy, Anıl Güçlü, Arzu İpek Ünver, Aslı Çolak Osmanoğlu, Burak Akbas, Dilek Tapucu, Esra Balandı, Figen Aygen, Fırat Ileri, Gülgün Kanber, Hürmüz Demirezer, İbrahim Aydıncı, Işık Soyer, Melis Ünver, Meltem Karabağ, Murat Görevin, Mustafa Ali Çaylan, Niyazi İzgü, Pınar Ayhan, Semra Bozdayı Ayazlar, Serra Menekay, Şeyma Bora, Simin Cevan Amirhizi, Sultan Üşenmez, Tolga Alanyali, Ümit Özşaşal, Ziya Öğütcü


İSTANBUL MARATONU: Aslihan Kornosor, Beyza Aldemir, Burcu Erenoğlu, Elif Yılmaz, Figen Aygen, Gülcan Cön, Hafize Berin Dönmez, Hatice Kulak, Muhammet Ayar, Nur Özkan, Orhan Ulaşalı, Osman Tuğrul Günaydın, Pınar Tuba Biçmen, Selin Çelikdelen, Sena Ören, Şevval Bayrak, Yılmaz Genç Zeynep Gürkaynak

423 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page