top of page

Genç Tohumluk ve Bursa gönüllülerimizle Dedeköy'de "Tohumun Döngüsü" eğitimi

4 Şubat 2024 Pazar günü, Mudanya Dedeköy'de, köydeki çocuklarda tohum ve toprak farkındalığı geliştirmek ve köydeki çocukların toprağın, ata tohumunun önemini kavramış olarak ileride kendi topraklarına ve tarıma sahip çıkmasının önemini vurgulamak amacıyla Tohumluk Vakfı Bursa gönüllülerimiz, Genç Tohumluk üyelerimiz, Öğretmen Nida Kuman ve Dedeköy çocuklarının katılımı ile köyde çocuklara yönelik "Tohumun Döngüsü" adlı eğitim ve atölye çalışması yapıldı.


Bitki Bilimi ve Fitoterapi Öğretmeni Nida Kuman, çocuklara tohumun döngüsünü anlattıktan sonra uygulamalı olarak "Tohum Nasıl Alınır?" çalışması yaptırdı. Daha sonra Genç Tohumluk üyelerimizle birlikte çocuklara çim kafa atölye çalışması yaptırıldı.


Eğitime Genç Tohumluk Komitesi üyeleri Bursa'dan Berk Kornoşor, Deren Öz ve Sena Kuman ile birlikte etkinlik için Ankara'dan gelen Yağmur Ayhan ve Yağmur Gözütok'un yanısıra, Bursa gönüllülerimiz Aslıhan Sadıkoğlu Kornoşor, Zeliha Şenermen, Derya İnal, Güler Fidan, Beril Ünler, Zeynep Aksoy, misafir olarak da köyden Derya Eren, Nadire Öz ve Ülkü Şenermen katıldı.
44 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page