top of page

Deprem seferberliği devam ediyor.

Tohumluk Vakfı, Genç Tohumluk Komitesi ve Ankara Kent Konseyi Başkent Gençlik Meclisi bileşenleriyle birlikte Ankara Kent Konseyi’nde bir yandan yardım seferberliğini organize edip sahaya ihtiyaç malzemelerini gönderirken bir yandan da depremzede misafirlerimizi karşılamaya başladı.

Acil olarak kullanılmamış kadın iç çamaşırı, çocuk eşyası ve gıda desteğine ihtiyacımız var. Gençlerimiz minik misafirlerimizle oyunlar oynayarak ilgileniyorlar. Listedeki çocuklar için hazırlanmış ihtiyaçları da dikkate alırsanız seviniriz. Oyalanmaya ihtiyaçları var. Onlar mutlu olunca, biz de mutlu oluyoruz.Sadece Ankara değil, İzmir, Bursa, Kayseri ve İstanbul gönüllülerimiz de durmaksızın yardım etmek için seferber olmuş durumda... Kayseri'deki gönüllülerimiz Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şubesi ile el ele ilaç, giyecek, yiyecek desteği sağlıyorlar.


İzmir'de gönüllülerimizin destekleri ve sponsorluk faaliyetleri sayesinde Hayat Kimya'nın işbirliği ve destekleri ile 40 koli toplamda hijyen destek paketleri oluşturuldu ve bu koliler Bornova Belediyesi kapalı spor salonu ve Altındağ STK yerleşkesindeki toplama alanlarına teslim edildi. Yine işbirliği içinde olduğumuz Kemalpaşa Kaymakamlığı ile temas ederek Kemalpaşa Halk eğitim binasında uyku tulumu, polar battaniye ve eşofman alt dikimi için gönüllü olarak çalışan kadınlarımıza kumaş temini yapıldı. Çiğli Belediyesi'nin ve İZFAŞ ın yardım toplama alanlarında gönüllü olarak paketleme yapma çalışmalarına desteklerimizi veriyoruz ve dönüşümlü olarak bu faaliyetlere katılıyoruz.Bursa'da gönüllülerimiz bir yandan Nilüfer Belediyesi ile eşgüdüm halinde çalışırken bir yandan da depremzedelerin barınma ihtiyaçları için yardımcı oluyorlar.Yerine ulaşan yardımlar ise tarifsiz bir huzur veriyor hepimize...
166 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page