top of page

"DÜNYAMIZ HER ŞEYİMİZ" adlı çocuk oyunumuzun ilk gösterimi Kayseri'de gerçekleştirildi.Tohumluk Vakfı köy çocuk tiyatrolarının ilk oyunu "Dünyamız Her Şeyimiz", Yahyalı Hacı İzzet Kurmel Kız Yatılı Bölge Ortaokulu Tiyatrosu tarafından ilk kez sahnelendi. Tiyatro gösterisine Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ve Yahyalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı da katıldılar. Kaymakam Mehmet Kaya, Tohumluk Vakfı Kayseri Temsilcisi Serra Menekay'ı tebrik ederek, kırsalda vakfımızın çalışmalarının çok değerli olduğunu belirtti. Vakfın eğitim ve sanat çalışmalarının Yahyalı'da artarak sürmesi gerektiğini söyledi.


Tohumluk Vakfı gönüllülerinden Serra Menekay ve Meltem Karabağ'ın birlikte yazdıkları ve Tohumluk Vakfı'na armağan ettikleri ”Dünyamız Her Şeyimiz” oyununu, kızlarımız büyük bir heves ve başarıyla sergilediler. Çevre kirliliği, iklim değişikliği, kuraklık ve dijital medya kullanımı gibi konuları öne çıkaran oyunun mesajları da çok ilgi gördü. İzleyenlerin çok yoğun ilgisiyle karşılanan oyun büyük alkış topladı. Oyunun müziği Tohumluk Vakfı Başkanı Pınar Ayhan tarafından bestelendi, sözlerini de Meltem Karabağ yazdı. Oyunda kullanılan ve Vakıf gönüllüsü Mine Erbek tarafından tasarlanan kuş başlıklarıyla, Kayseri gönüllüleri Ayla Koçer ve Emine Kihtir tarafından dikilen kuş kanatları seyircinin yoğun beğenisini aldı. Oyunun kostüm sponsorluğunu Lia Lea yaptı. Öğrencilerin, velilerin ve Kayseri Tohumluk Vakfı gönüllülerinin katıldığı gösteri, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen konuklar tarafından da çok beğenildi.


Tohumluk Vakfı Köy Çocuk Tiyatroları, aynı oyunla Yahyalı'dan sonra, bu ay Bursa Dedeköy ve İzmir Vişneli'de de sahne alacak. Ayrıca önümüzdeki günlerde oyun Kayseri'de de sergilenecek.


@yahyalikaymakamligi38 @haci_izzet_kurmel_kiz_ybo @yahyaliybo

19 görüntüleme0 yorum

Kommentit


bottom of page