top of page

ArtAnkara 2024 Çağdaş Sanat Fuarı'nın Ardından...

Bu yıl onuncusu yapılan ve Vakıf olarak dördüncü kez katıldığımız ArtAnkara Çağdaş sanat Fuarı 7-10 Mart 2024 tarihleri arasında ATO Congresium'da gerçekleştirildi. Tohumluk Vakfı olarak bu prestijli sanat ortamında dört gün boyunca stand ve fuarın son günü düzenlediğimiz bir panel ile yer aldık.Bir yıl önce, ArtAnkara’da, “Tohum Sanatla Büyür” temasıyla sanatseverlerle buluşmuş ve bu temayla, tohumların toprakla buluşup yeşermesi gibi, sanatın da insan ruhunda filizlenip büyüdüğünü anlatmıştık. Sanatın toplumun her kesimine ulaşması, çocuklarımızın ve gençlerimizin içindeki yaratıcılığı beslemesi için emek veren bir vakıf olarak, gelecek tohumlarının (nesillerin) sanatla yeşermesi en büyük çabamız. Bu yıl da "Sandıktan Sanata | Benliğe Dönüş" temasıyla geçmiş değerlerimizi geleceğe aktarmak, anlatmak ve bağ kurmak için Art Ankara’da yer aldık. Standımızda, çoğu gönüllümüz olan 21 sanatçımızın resim, heykel ve tasarımları sergilendi ve satılan eserlerin gelirleri vakfımıza bağışlandı. Ayrıca sanatçılarımızdan Özcan Allahverdi, 3 gün boyunca canlı performans yaparak ziyaretçilerle etkileşimi artırdı.Standımızda sergilenen tüm eserlere ve eserlerin manifestolarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir:SANATÇILARIMIZ


8 Mart Cuma günü Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle standlarda çeşitli etkinlikler düzenlendi. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın eşi Nursen Yavaş standımızı ziyaret ederek Vakıf ve sergilenen eserler hakkında bilgi aldı.

Ayrıca 10 Mart Pazar günü Vakfımız tarafından Kültürel Mirasımızın Korunması ve Yaşatılmasının Önemi" başlıklı bir panel düzenlendi. Tohumluk Vakfı Başkanı ve Sanatçı Pınar Ayhan'ın yönderliğinde gerçekleşen panelde Ankara Üniversitesi GSF, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Doç. Dr.AYŞEM YANAR, Tasarımcı SEHER AYRAL ve Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Dr. ALPER ÖZKAN konuşmacı olarak yer aldı.


Fuarın son günü, TC Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ve Ankara Resim Heykel Müzesi Müdürü Murat Yıldırım standımızı ziyaret etti.
Bu yıl da, her zaman olduğu gibi Vakfımızın standında arı gibi çalışan, projenin hazırlanmasında görev alan, emek veren tüm Tohumluk Vakfı gönüllülerine ve genç Tohumluk Komitesi üyelerine çok teşekkür ederiz.51 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page