top of page

Genç Tohumluk Komitesi

IMG_9796.jpeg

Sezgi Nilsu

Gökduman

db4d123d-d054-436e-be96-950d8944679d.jpeg

Yaşar Koç

03e69395-8cfa-4e8a-82ad-bc8be7bc6e49.jpeg

İrem Becerik

Genç Tohumluk, Tohumluk Vakfının ilkelerini benimsemiş, dinamizmleriyle Vakfa ve Vakfın etkinliklerine güç, enerji ve vizyon katacak gençlerin bir araya geldiği bir topluluktur. Otuz yaşını geçmemiş, takım çalışması ve gönüllük kültürüne sahip, her alandan gençlerle projeler üretmek ve uygulamak Tohumluk Vakfının en önemli hedeflerinden biridir. Bugünün vizyonu ile geleceğin dönüştürücü fikirlerini yaratan gençler, yeni nesillere kılavuz olacak ilkeleri, Tohumluk Vakfı çatısı altında hep birlikte yazacaklar.

Genç Tohumluk Komitesi:

☎️ +90 (533) 258 64 86

📧 merkez@tohumlukvakfi.org

Kendisini bu çatı altında çalışmaya hazır hisseden sevgili gençler,

Gönüllü Başvuru Formumuzu  doldurarak aramıza katılabilirsiniz.

PROJELERİMİZ

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTSİZLİĞİNE KARŞI BİLGİSAYAR BAĞIŞI...

Tohumluk Vakfı’nın genç üyeleri, köylerdeki ihtiyaç sahibi öğrenciler için ikinci el bilgisayar topluyor. Bizim de otuz bilgisayara ihtiyacımız var. Hızlı davranmalıyız ki; bir an evvel faydalanılsın. Herkes şanslı değil. Bizler sosyal medyada gezmenin lüksünü yaşarken; bazı öğrenciler hayatlarını etkileyecek eğitimlerinden mahrum kalıyorlar. Lütfen, yandaki önergeleri okuyun ve bize katılın. İkinci el ama kullanılabilir düzeydeki bilgisayarlarınıza talibiz. Etrafınıza da yayın ve lütfen bize ulaşın.

Bilgisayar Bağışla

BİR BİLGİSAYAR BAĞIŞLA!
BİR HAYAT DEĞİŞTİR!

Uzaktan eğitim sürecinde, ülkemizde 2,5 milyon öğrenci evinde tablet, bilgisayar veya internet erişimi olmadığı için eğitim alamıyor. Eğitimde standardın kaybolması ve eşitsizliklerin artması uzun vadede birçok öğrencinin hayallerine kavuşamamasına sebep olacak. Eşit eğitim her çocuğun hakkıdır.


Bunun yanısıra, yapılan araştırmalara göre Türkiye’ de yıllık 535.000 ton elektronik atık ortaya çıkmakta ve bu miktarın sadece 10.000 – 25.000 tonu (%2,5) ilgili firmalar tarafından toplanıp geri dönüştürülebilmektedir. Bu proje ile kişilerin ikinci el elektronik eşyalarının ihtiyaç sahipleri tarafından kullanılmasını sağlayarak, e-atık tüketimin azalmasına teşvik edilmesini hedefliyoruz.


“Bir Bilgisayar Bağışla, Bir Hayat Değiştir!” projemiz ile, eğitimde eşitsizlik ve e-atık tüketiminin azaltılması konusunda farkındalık yaratmayı, ihtiyaç sahipleri ile ikinci el bilgisayar ve tabletleri  buluşturmayı  amaçlıyoruz. 


Sizler de, evinizde bulunan ikinci el bilgisayar ve tablet gibi teknolojik ürünleri, ihtiyaç sahipleri ile bir araya getirmek isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 


Projemizde ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi ve teknoloji ürünlerinizin bağışı, üyesi de olduğumuz Tohumluk Vakfı aracılığı ile gerçekleştirilecektir. Aşağıdaki e-posta adresine mesajınızı ve iletişim bilgilerinizi iletin; bilgisayar ve tabletleri hangi adrese göndeceğiniz konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Sağlıkla ve iyilikle kalın...


Instagram: @bilgisayarbagislahayatdegistir
E-posta: bilgisayarbagislahayatdegistir@gmail.com

 

Kitap bağışı

MÜZİK ALETİ VE KİTAP BAĞIŞLA

IMG_8823.JPG
IMG_8822.JPG

Tohumluk Sosyal Yardımlaşma Eğitim Kültür ve Sanat Vakfımızın Genç Tohumluk Komitesi, bir yandan köy okullarını müzik aletleri ile buluştururken bir yandan da kütüphaneler kuruyor. Evinizde kullanmadığınız müzik aletleri ve kitap bağışı yaparak bizlere destek olabilir, köy ile kent arasında kurmaya çalıştığımız eğitim, kültür ve sanat köprülerine bir taş da siz koyabilirsiniz. 

☎️ +90 (533) 258 64 86
📧 merkez@tohumlukvakfi.org

bottom of page